piątek, 8 grudnia 2023

Jak to możliwe ...

 

Trudno pojąć, że że w XXI w. w centrum europejskiego kraju dziecko zamarza na ulicy. Dodajmy, że dramat rozgrywał się nie w ciemnnym i nieuczęszczanym zaułku ale w biały dzień, w ruchliwym miejscu przed jednym z lokalnych supermarketów gdzie ciągle kręcą się ludzie. 14-latka siedziała przez kilka godzin na sklepowym parkingu i nikt nie reagował. Dopiero gdy dziecko było już mocno wychłodzone i nieprzytomne, uwagę na nie zwrócił jeden ... dosłownie jeden  z przechodniów. 

Oczywiście po fakcie jak zawsze u nas... wielu pobiegło na miejsce wypadku by zapalić znicz. Tylko komu ten znicz ??? ...pytam .

2 komentarze:

  1. Szkoda dziecka, jeszcze bardziej żal rodziców. Ona chyba była schowana za jakąś dużą reklamą, niemniej miejsce w którym sporo ludzi się przewija, ale no patrzą w telefony, są w swoim świecie, pędzą do pracy, do szkoły, załatwiać swoje sprawy. Nie dostrzega się drugiego człowieka w dzisiejszym świecie, bo co mnie to obchodzi, bo to nie moja sprawa, bo ja nie chcę mieć problemów. Jest znieczulica, ludzie nie wiedzą, co to empatia. Nie wszyscy, uogólniam oczywiście.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Znieczulica to fakt ... i nie ma na nią usprawiedliwienia. Nawet tutaj ... zobacz. Jesteś jedyną osobą, która odniosła się do tekstu, i choć w kilku słowach skomentowała.

      Usuń

Bobrza tama...

                                                                                                film własny Jak widać i słychać  powyżej, ok...